Льошко Нікіфоров (lyoshko) wrote,
Льошко Нікіфоров
lyoshko

Про трамвайну зупинку "Площа Перемоги"

****
На зупинці 15, 18 трамваїв "Площа Перемоги" (проїзд між просп. Перемоги та вул. Жилянською, під універмагом "Україна") щодня відбувається одне й те ж. Велика кількість людей проходить через цю зупинку і проїзд, на якому вона розташована. Люди змушені протискуватись між машинами, бо пішохідний перехід є лише з одного кінця цього проїзду. Є пропозиція зробити проїзд трамвайно-пішохідним.

Що маємо зараз? По-перше, люди перебігають дорогу і колії поміж машинами.


З цього приводу між пішоходами і водіями буває виникають конфлікти


Через цей проїзд проходить 1545 людей за годину, з них лише 390 переходять з боку проспекту Перемоги, де є перехід зі світлофором. Інші 1155 – з боку Жилянської, між машинами (пораховано у будній день вранці). Місце дуже людне: поруч кав'ярні, магазини, багато зупинок транспорту.

По-друге, у напрямку проспекту Перемоги постійне скупчення автівок, які не дають трамваю під'їхати до зупинки. Світлофор за свій трихвилинний цикл дає лише 25 секунд зеленого світла тим, хто знаходиться на проїзді, тому водії витрачають багато часу на світлофорі. Хвіст затору часто доходить до Жилянської, де заважає руху.
Ось цей хвіст виліз на Жилянську


Жилянська заблокована


Або ж трамваю не вистачає місця, щоб заїхати до зупинки. Тоді вже трамвай перекриває Жилянську. Чекають і пасажири, і автомобілісти.


Також трамвай на зупинці зупиняється кожного разу на новому місці: де вже вийде стати (+/-60м). Люди бігають за трамваєм.

По-третє, водії, що повертають з Жилянської у напрямку проспекту, перетинають колії швидкісного трамваю, регулярно заважаючи швидкісному проїхати. Також вони займають одну з двох смуг Жилянської, що значно зменшує пропускну здатність світлофору. Таким чином, вранці затор там щонайменше до Повітрофлотського проспекту.


Тут проїжджає 240 автівок за годину (тобто близько 290 людей за годину), що у 5 разів менше, ніж пішоходів (і це без урахування пасажирів трамваю).
Проблемою також є незаконне паркування. Червоним відмічені авто, припарковані з порушенням ПДР (30 м до зупинки, 10 м до пішохідного переходу):


Так виглядає трамвайна зупинка


Людям інколи немає кудою вийти з трамваю


Зараз проїзд виглядає приблизно так:


Пропонується зробити так:


Гарно? Слід перекрити цей проїзд і трамвайну зупинку для проїзду автівок. Так і було раніше. 2002 рік, наскрізний проїзд закритий:

(кадр з відео Костя Козлова)

1978 і 2012:

(фото Історична Правда і Michael TAPLIN)

Автомобілісти, що дотримуються ПДР, цим перекриттям ображені не будуть.
Ті, хто їде у напрямку вулиці Жилянської, проїжджають під знаком "Рух заборонено", тобто порушують ПДР.

Таких авто близько 15 за годину. У цьому напрямку можна перекривати.

Ті, хто їде у напрямку проспекту Перемоги зараз мають право це робити. Таких проїжджає 225 авто за годину. Однак, у разі перекриття проїзду є інші варіанти проїхати за їхнім маршрутом. На картинці червоне – як їздять зараз, зелене – варіант об'їзду. Заодно вони не будуть очікувати зеленого світлофору 2.5 хвилини.


Ті, хто хоче запаркуватися на проїзді – майже всі порушують ПДР, часто заважаючи іншим.

Висновок: автомобілістів тут значно менше, ніж пішоходів (у 5 разів) і пасажирів трамваїв №15, 18 (десь у 3 рази, але це не рахувалось точно), але місця вони займають більше і часто заважають.
Проїзд слід перекрити, полегшивши життя 1545 пішоходам за годину і пасажирам трамваїв (і швидкісного, і №15, 18), а також водіям, що їдуть прямо вулицею Жилянською. Перекриття, звісно ж, не лише знаками, а і стовпчиками. На рейках - болларди (автоматичні стовпчики, що пропускають трамвай). "Жертвами" перекриття стануть 270 людей на авто за годину, але вони легко зможуть об'їхати перекритий проїзд. На цьому місці буде пішохідна зона з лавочками і ще чим-небудь, а люди зможуть вільно проходити між зупинками транспорту та іншими місцями.

написано для kievcityproject
Tags: Київ, покращимо!, трамвай
Subscribe

 • Грецькі походеньки

  Грецькі моря, острови, міста і гори! Вересень 2017

 • Море і Океан

  7 днів на великах і на морі: Затока, Сергіївка, Аккерман, Одеса і Океан Ельзи! В кого не запрацює – копія відео на Фейсбуці Facebook post

 • Алушта. Дендрозоопарк

  Пропоную відвідати алуштинські дендрозоопарк і музей природи, які є частиною Кримського природного заповідника 1. Дендрозоопарк знаходиться біля…

promo lyoshko june 13, 2013 08:57 57
Buy for 10 tokens
До 121-річчя Київського трамваю представляю карту, на якій нанесені усі трамвайні лінії міста, що колись існували. Дивитись карту у повний розмір (на мапі позначені дати закриття ліній; чорні лінії – діючі зараз) Звертає на себе увагу те, що у центрі трамвай колись був майже на кожній…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments

 • Грецькі походеньки

  Грецькі моря, острови, міста і гори! Вересень 2017

 • Море і Океан

  7 днів на великах і на морі: Затока, Сергіївка, Аккерман, Одеса і Океан Ельзи! В кого не запрацює – копія відео на Фейсбуці Facebook post

 • Алушта. Дендрозоопарк

  Пропоную відвідати алуштинські дендрозоопарк і музей природи, які є частиною Кримського природного заповідника 1. Дендрозоопарк знаходиться біля…